Wpisy użytkownika Ruda Grażka z dnia 23 lutego 2013

Liczba wpisów: 2

gdzietuwyjsckrakow
 
Bordo to zdecydowanie jedna z moich ulubionych restauracji. Ma stosunkowo niewiele minusów, które i tak są rekompensowane przez plusy. Po pierwsze jest bardzo ładnie i ze smakiem urządzona, w środku, jak sama nazwa wskazuje jest bordowo :) Jako, że lubię siedzieć wysoko to urzekła mnie antresola, gdzie najczęściej zajmuje miejsce.
Niestety gdy już sobie tak siedzę w tym ładnym wnętrzu to czasem bardzo, naprawdę bardzo długo czekam na kelnera. I to zarówno jeśli chodzi o przyjęcie zamówienia i podanie rachunku. Pomimo to obsługa jest miła, ale nie przesadza w okazywaniu sympatii klientowi.
Jeśli chodzi o ceny to mój portfel kocha odwiedzać to miejsce. Obiad dnia za 13,90zł! I to do wyboru mamy parę zup, parę dań i dodatków, codziennie innych. Rewelacja! Jeśli jednak komuś nie przypadną do gustu propozycje obiadu dnia, może zaglądnąć do menu, w którym znajdzie: śniadanie, zupy, dania głównie, ryby, przystawki i różnego rodzaju napoje w tym alkohole (piwa, drinki, wina itd.). Jednakże za taki skompletowany przez nas obiad zapłacimy już więcej niż 13,90zł.
Na krakowskim rynku często można spotkać promotorów rozdających ulotki do Bordo. To nie są kupony zniżkowe, tylko zwykła ulotka informująca, że lokal znajduję się przy ulicy Gołębiej 3. Na owych ulotkach czytamy informacje: "Do każdego obiadu dnia ciastko gratis!". Niestety to trochę mija się z prawdą, ponieważ chodzę tam prawie od 2,5 roku i tylko kilka razy dostałam ciastko, a zawsze zamawiam obiad dnia. Brak deseru rekompensuje jednak fakt, iż porcje są duże a jedzenie pyszne. W restauracji można również zamówić obiadek na wynos.
Podsumowując Bordo polecam wszystkim, naprawę warto tam jadać. Ogólna ocena 8/10.-2 punkty za opieszałość obsługi.
Oto strona internetowa: www.bordo-krakow.pl/
i Facebook restauracji: www.facebook.com/(…)206839406008508…
 

gdzietuwyjsckrakow
 
Do czasu pierwszej wizyty w House of beer prawie w ogóle nie bywałam w pubach, teraz jestem tam stałym klientem na ulicy Św. Tomasza 35. Koneserem piwa tez nie jestem, ale nie znoszę tego co oferują nam w standardzie wszystkie sklepy i knajpki, dlatego szeroka i ciekawa oferta pubu bardzo przypadła mi do gustu. Możemy tam znaleźć ponad 150 rodzajów piwa, których nie dostaniemy ani w przeciętnym sklepie, ani w pierwszym lepszym barze.
W temacie wystroju House of beer jest na całkiem dobrym poziomie. Na szczególną uwagę zasługują miękkie sofy i fotele, niestety prawie zawsze zajęte (czasem przeze mnie i moich przyjaciół). W gruncie rzeczy w lokalu prawie zawsze jest trudno o miejsce. Ciekawym detalem jest tez antyrama z kapslami od butelek po piwie.
Wszyscy barmani są mili i udzielają profesjonalnych informacji piwnym laiką. Ceny średnie. 8 zł to koszt każdego piwa, oprócz piwa dnia za 5 zł. Promotorów nie ma ale to nie ważne, bo wszystkie atuty tego miejsca rekompensują ich brak.
Reasumując House of beer to moim zdaniem najlepszy krakowski pub. Ocena ogólna 10/10.
Strona internetowa:
www.houseofbeerkrakow.com/
i Facebook:
www.facebook.com/HouseOfBeerKrakow?fref=ts